Evlilik Yıldönümünde Ne Yapılır?

Evlilik yıldönümü kutlamalarında eşinize nasıl sürprizler yapabilirsiniz? En güzel evlilik yıldönümü kutlama mesajları nelerdir? Evlilik yıldönümünde eşinizi mutlu etmenin kolay yolları nelerdir? Evlilik yıldönümünü mutlu ve huzurlu geçirmenin yolları nelerdir? En güzel evlilik yıldönümü hediyeleri neler olabilir? Evlilik yıldönümünde eşinizi götürebileceğiniz en güzel mekanlar ve evlilik yıldönümü kutlamalarına dair merak edilen herşey bu yazımızda..

İster erkek olsun ister kadın tüm insanlar bu dünyada tek bir amaç uğruna yaşarlar ve bunun için mücadele ederler. Bu sihirli sözcüğün ismi mutluluk. Erkek ve kadın daha çok mutlu olabilmek adına evlenir ve evlilik tarihi her çift için hayatının en özel günüdür. Bu özel günde eşler birbirini mutlu etmek isterler ancak burada en büyük yük erkeğe düşer. Çünkü kadın erkeğe göre daha duygusaldır ve ruhunun okşanmasına daha çok ihtiyaç duyar. Özellikle kadınlar için bu günün önemi çok daha farklıdır. 

Evlilik Yıldönümü Sürprizleri

Özel günler çoğu insan için oldukça önemlidir.İnsanlar kendilerini mutlu eden günleri hatırlamak ve kutlamak isterler ve tabiki hatırlanmak ,değerli hissetmek ,önemsendiklerinin farkında olmak isterler.

Bu özel günler unutulduğunda da insanların mutsuz ve kendini değersiz hissetmelerinin de nedeni budur.Bu yüzden özel günleri hatırlamaya çalışmanız karşınızdaki insanı mutlu eder .

Evlilik yıldönümü de bu özel günlerden biri.Özellikle kadınlar bu günün hatırlanmasını çok önemser.Bu yüzden beyler bu günü unutmamaya çalışmanız sizin için çok iyi olacaktır.

Evlilik yıldönümünde yapılacak şeylere gelirsek.Öncelikli olarak bu işi son güne bırakmayın.Bir planınız olsun ki son güne sıkışıp kalmayın.

Eşinizin sevdiği şeyleri aklınıza getirin ve bunları iyice düşünün ardından harekete geçin.

Tabiki böyle kutlamalarda ilk olarak ne yapacağınızı planlamanız lazım.Öyleyse planı birlikte yapalım.

❣Bu günü nerde kutlayacağınızı düşünün.Ev olabilir , restoran olabilir ya da sahile yakın bir yerde olabilir.Eşiniz sevdiği yeri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

❣Kutlayacağınız yeri mutlaka süsleyin.Abartı olmayacak şekilde sade ve şık yani.

❣Bir menü belirleyin.

❣Bir hediye alın.Bu eşinizi ekstra mutlu edecektir.

Bunların dışında evlilik yıldönümü için illaki bir yerlerde yemek yemenize gerek yok.Eğer size yemek fikri cazip gelmiyorsa yapılacak başka aktivitelere bakalım;

❣Çok istediğiniz ve ne zamandır gidemediğiniz o tatil için güzel bir zamanlama olabilir.Sürekli erteleyip bir türlü zaman bulamazsınız bu tatile ama bu iyi bir fırsat olabilir.Yurt içi olabildiği gibi yurt dışı da çok harika şehirler var gezilecek.Örneğin Paris tam bir aşk şehri eşinizle Paris’e gidip aşkınızı tazeleyebilirsiniz.

❣Lunaparklar her ne kadar büyüsek de hala bizi cezb eden eğlenceli mekanlar.Eşinizler lunaparka gidip çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz.Eşinizle çocukluğunuza dönmek onunla beraber korkmak ve gülmek ikinize de çok iyi gelecektir.

❣Romantik bir deniz turu yapabilirsiniz.Bir tekneyle denize açılıp güzel bir deniz turu yaptıktan sonra güzel ve romantik bir akşam yemeği ile günü sonlandırabilirsiniz .

❣Kendinize bir şehir seçip o şehrin her yerini gezebilirsiniz.Bundan kastım ikiniz el ele kendi çarenizle eğlenerek keşfetmekten bahsediyorum.Ara sıra kaybolmak nereye gittiğinizi bilmemek ama yine de eğlenmek.Her şeyi bir kenara bırakıp bir günde olsa stressiz dertsiz tasasız sadece eğlenebileceğiniz bir gün gerçekten sizin diğer günlerdeki modunuzu yükselteceği gibi eşinizle unutamayacağınız anılara yelken de açmış olacaksınız.

❣Doğa turuna çıkabilirsiniz.Şehrin koşuşturmasından sıkıldığınız bu zamanlarda oradan uzaklaşmak eşinizle size terapi gibi gelebilir.Doğayla iç içe olmak size huzur verirken aynı zamanda dinlendirecektir de.Ağaçların arasında gezinmek ,eşsiz göletler ,şelaleler görmek ,daha önce hiç görmediğiniz çiçekleri görmek ve koklamak sizi mutlukuğun doruklarına ulaştıracaktır ve tabiki eşinizi de.

❣Eşinizin sevdiği aktiviteler yapabilirsiniz.Örneğin resim çizmeyi seven bir eşiniz varsa onunla beraber resim çizebilirsiniz.Bir şeyi sırf karşınızdakinin sevdiği için yapmanız o kişiyi inanılmaz mutlu eder.

❣Tamamen çocuklaşabilirsiniz.Elma şekeri,pamuk şekeri alıp yiyebilirsiniz.Parka gidip saatlerce eğlenebilirsiniz.Kaydıraktan kaymak ,sallanmak ve dahası.İkinizinde enerjisi yükselecektir.

❣Eşiniz adına ağaç dikebilirsiniz.Ya da fidan alıp beraber dikebilirsiniz.Bir şeyi büyütmek emek isteyen şeylerdir.Fedakarlık ister.Ağacınız büyüdükçe aranızdaki sevgi bağının farkını göreceksiniz.

Kısacası bu günü tamamen eşinize ayırın ve unutmayın tabiki özel günleri hatırlamak insanları mutlu eder ama bunu bir gün yapıp diğer günler eşinizin kalbini kıracak şeyler yaparsanız ne kadar çabalasanız da artık kutlamaya çalıştığınız bu günlerin eşiniz için hiç önemi kalmadığını anlarsınız.

Eşinizi mutlu edebilmeniz tabiki birazda maddi imkanlarla alakalı bir durumdur ama hiç imkanınız yoksa bile eşinize tatlı bir tebessüm sevgi dolu bir bakış, sadık bir kalp ve ona adayacağınız bir ömür hediye edebirsiniz. Emin olun bu verebileceğiniz en güzel hediye olacaktır. 

Evlilik Yıldönümü Neden Önemlidir?

Konuyu özetlemek gerekirse, evlilik çok kutsal bir şey olduğu için ve evleneceğiniz kişi bizim birinci dereceden ailemiz olduğu için bu gibi bir süpriz yapmaktan kaçınmamalıyız. Eşimiz, bizim çocuğumuzun anne ya da babası olduğunu unutmamalıyız. Bu yüzden bu yaptığımı süprizlerin boşa gitmeyeceğini bilmeliyiz. Bu şekilde süprizler olan bir evlilikte, evlilik hiçbir zaman monotonlaşmaz. Sürekli kendini korur ve taze tutar.Hiç kimse evliliğinin sıkıcılaşmasını istemez. Bu yüzden evliliği her zaman diri tutmak aslında bizim elimizde olan şeylerdir. Eşimize yaptığımız süprizler, Bir zorunluluk gibi olmamalı aksine içimizden gelen, gerçekten yapmak istediğimiz şeyler olmalı.
Evet konumuz yine aynı yere çıkıyor, aşk. Aşk ile yapılan her şeyin sonu mutluluktur. O yüzden gerçekten seviyorsanız eğer eşinizi, onu mutlu ederek sizde mutlu olabilirsiniz.İki tarafında mutlulukla sonuçlanacak bir olayı oluyor bu durum. Eğer çocuğunuz var ise onun yanında eşinize süpriz yapmak çocuğunuzun gelişimine çok büyük bir anlamda etkileyecektir. Çünkü sizden ne görüyorsa ileride o da eşine aynısını yapacaktır. Mutlu bir evlilik, olağan dışı sürprizlerden oluşur. Bu sürprizler, sizi eşinize daha bağlayacak ve ilk günkü gibi görmenizi sağlayacaktır.
Evlilikleri olumsuz sonuçlanan insanların çoğu, evliliklerinin sıkıcı ya gittiğini fark etmedikleri yüzünden boşanıyorlar. Böyle bir durum olunca kendilerini suçlamak yerine evlilik aşkı öldürür diyorlar. Bilinen bir yanlıştır. Güzel giden bir evliliğinizin kötü bir sonuçla bitmemesi için bu gibi detaylara önem vermeli ve uygulamaya geçirmelisiniz. İşte evlilik yıldönümünde neler yapılır, sorunuzun cevabı yukarıdadır. Umarım yararlı olmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*