Aşkta Mutluluğun Sırları

Aşk hayatında mutluluğun formülü, Aşk neden zamanla bitiyor? Aşkta saygının önemi nedir? Aşk hayatında özel günlerin önemi, Aşkın kaderi vereceğimiz mücadeleye mi bağlı? Aşk hayatınızda dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir? Sevgilimi mutlu edemiyorum ne yapmalıyım? Ne yapsam sevgilim mutlu olmuyor diyen erkeklere tavsiyeler..

Aşk hayatında en çok yapılan hatalar çiftlerin genelikle kendilerini mutlu etmeye çalışmaları, kendi mutlulukları için hep karşı taraftan birşeyler beklemeleridir. Oysaki her iki tarafta bencillik yaparak değilde seviyorum dediği ve aşık olduğu kişinin mutluluğuna odaklansa ve onu mutlu etmek için yorulmadan her zaman çaba göstermiş olsa aşklar çok daha uzun ömürlü olabilir ve çok daha güzel yaşanabilir. Çevremizde birbirini sevdiği halde ayrılmak zorunda kalan çok sayıda cift görmemiz mümkün. Hatta kendi yaşamlarımızda bile başımıza mutlaka gelmiştir. Çok sevdiğimiz ve sevildiğimiz birinden ayrılmak zorunda kalmışızdır. Tıpkı bir hastalığın tedavisi gibi aşk hayatınızdada sorunlar varsa, sorunları doğru tespit ederek çözüm yolunu tek başınıza değil aşık olduğunuz kişiyle birlikte bulmalısınız.

Aşkta Mutluluğun Sırları

Mutluluk ne demektir.Bence mutluluk göreceli bir kavramdır.Bazılarını mutlu eden şeyler bazılarını mutsuz edebilir.Ya da hayatımızın sonu olarak düşündüğümüz şeyler bazılarımız için mutluluk kaynağıdır. Bu içinde yaşadığımız topluma göre gelenek göreneklerimize göre değişebilir. Önemli olan şey iki kişinin aynı anda mutlu olmasıdır. Ve bu anı yakalamak çok önemlidir. Asıl konumuza gelecek olursak aşkta mutluluk için bireylerin şeylerden feragat etmesi gerekir. Bu aklımıza gelen birçok şey olabilir. Ama sürekli bir şeylerden ödün vermek insanları yorar ve bir zaman sonra sıkar. Bunun için aradaki dengeyi korumak gerekir. Denge iyi olursa arada bağlar her zaman korunur. Mutluluğun tabii ki sırlar vardır. Bu sırlara bakacak olursak:
❣Karşımızdakine saygımızı daima korumalıyız. Ne olursa olsun o bir birey onun haklarını yıkıp geçemeyiz. Özellikle bu sevdiğimiz bireyse. Bir anlık sinir bize çok şey mâl olabilir.
❣Özür dilemeyi bilmeliyiz. En başta kendimiz için gerekli bir özellik. Kendimizden özür dileyemiyorsak zaten kimseden özür dileyemeyiz.
❣Küçük sürprizler yaparak karşımızdakini mutlu edebiliriz. Mutluluk için çok önemlidir. En olmadık zamanlarda insan motive eder. Modunu yükseltir. Zaten aşk demek paylaşmak demektir.
❣Sorunlarımızı güzelce çözebiliyorsak konuşabiliyorsak bu bize mutluluk getirir. Sorunlar çözülmediği zaman büyüyerek dağ oluştururlar. Ve bu sorun dağı farklı bir zamanda bir anda karşımıza çıkar. O zaman çözülmesi daha zor olan bu sorun dağı daha kötü felaketleri de beraberinde getirir. Bu yüzden sorunlarımızı zamanında halletmek her zaman daha iyi olur. İleriye ertelediğimiz her şey bizi daha çok zora sokar böyle olduğu zaman da ilişkimiz zarara uğrar.
❣Tek başına bir şeyleri sırtlanmaya kalkmak her zaman zordur. Eğer iki tarafta bu yükü sırtlanmaya kalkarsa o ilişki hem daha sağlık hem de daha mutlu olur. İnsanlar bir şeyler paylaşabileceği kişiler yanında mutludur.
❣Aslında aşkta mutluluk o kadar zor değildir. İki insan birbirini seviyorsa ne olursa olsun yan yana oldukları için onlar mutlu olurlar bütün zorlukların üstesinden gelecek güçleri vardır. Önemli olan birbirlerinin alanlarına saygı duymak birbirini sevmek ve arada güven duygusunun olmazsıdır.
❣Arada tatile çıkmak kafayı dinlendirmek bedeni rahatlatmak herkesin ihtiyacı olacağı şeylerdir ve bu ihtiyaçlar karşılandığında insanlar mutlu olurlar. Mesela günübirlik bir gezi insanı çok mutlu edebilir. Bir de sevdiğin insan yanındaysa o gün senin için en harika günlerden biridir.
❣Aşkta mutluluğu bir başka sırrı ise her şey çok fazla büyütmemektir. Bazen çok fazla büyüttüğümüz şeyler bizi zor duruma sokabilir. Bazen hayatı çok büyütmeden yaşamak gerekir. Çok kasmadam ama ipleride çok bırakmadan. Hayat ne çok kasmak için neden çok rahat bırakmak için çok kısa. O yüzden hayatı yaşamak hem sevdiğiniz insan için hem de kendiniz için çok iyidir.
❣Birbirinize zaman ayırın. Bazen insanların söyleyemediğin şeyleri gözleri söyler. Sevdiğiniz kişinin gözlerinde o duyguyu yakalayın. Konuşmak istediğini derdi ne anlatmak istediğini illa söylemesine gerek yok onu bazen siz anlamalısınız. Zaten sevgi de bundan ibarettir anlatamadığın şeyi anlatan insan her zaman daha öndedir. Sizden daha fazla değer görür ve sevilir.
❣Özel günleri hatırlayın unutmayın ki bu günler insanların en değer verdiği günlerden bazıları .Eğer bugünlerden herhangi birini unutursanız karşınızdaki kişi buna çok üzülür ona değer vermediğinizi düşünür. Tabii ki arada unuttuğumuz aklımızdan çıkan günler olacaktır ama sevdiklerimiz için önemli olan bu günleri unutmamamız bizi mutluluğa götüren bir başka etkendir. Çünkü insanlar hatırlanmak değer görmek ister.

Sevgiliyi Mutlu Etmenin Yolları

❣Aşkı çok kutsal bir duygudur ve tabii bulunması çok zordur. Bazen gerçek aşkı bulduğumuzu düşünebiliriz . Bu gibi yanlış durumlar bizi hayata küstürür. Ve bu durumlarda hayata küseriz. Ama bir anda karşımıza çıkan kişi bizi hayata tekrar bağlar.Nasıl olduğunu bile bilmeden bize mutluluğu öğretir.Kahkahalarla gülmeyi eğlenmeyi.İşte bu kişiyi kaçırmamak için hayata umutsuz bakmamalısınız.Her şeye küserseniz hayat da size küser.Bu her gelen insanda aşkı arayın demek de değildir.Size mutluluğu getiren kişi illaki bir yerde kendini belli edecektir.
❣Evliliğimizin mutlu ilerlemesi için yaptığımız çabalardan usanmamalıyız. Çünkü bu çabalar bizim evliliğimizi daha da mutlu hale getirecektir. Bu çabaları göstermezsek, sıkıcı bir evliliğimiz olur. Bunu istemeyiz. Bu sebeple mutlu olması için bir evliliğin, elimizden bir gayret göstermiyorsak, mutlu olmasını istemekte pek mantıklı değildir. Her şeyi doğru orantılıdır. Ne kadar çaba sarf edersek o kadar mutlu oluruz.
❣Her ilişkinin kendine has dinamikleri ve kendine özgü durumları vardır. Bazen bir kadını çok mutlu eden birşey bir başka kadını mutlu etmeyebilir. Örneğin bir çiçek almanız bir kadının mutlu olması için yeterliyken bir başka kadın o çiçekleri umursamadan çöp kovasına atabilir. Burada yapmanız gereken sevdiğiniz kişiyi iyi tanımak ve analiz etmek olacaktır. Nelerden mutlu olduğunu bilmezseniz boşuna bir çaba göstermiş olursunuz. Unutmayın kadınlar hatta erkekler şaşırtilmayı çok sever. Kendini şaşırtan erkeklere kahraman gözüyle bakarlar.
Bu aşka bir de meyve eklendiği zaman işte esas mutluluk orada başlıyor.İnsan Huzuru ve sıcak aile ortamını buluyor. Şu hayata bir kere geliyoruz, bunun içerisinde illa evlilik olacak. Bizim buradaki temel amacımız ise bu evliliği nasıl ayakta tutmak. Bu geçireceğimiz evliliği, neden kendimize zor kılmak zorunda olalım ki. Daha iyi bir şekilde ilerletmek ve ayakta tutmak bizim elimizde. Umarım yukardaki bilgiler, işinize yarar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*